Napisz do nas

Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Wiadomość*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w sprawie ochrony osób fizycznych przez KMS Sp.z o.o. Sp.K. , Kosarzyn, 66-620 Gubin w celu wysłania powyższego formularza kontaktowego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do wglądu do moich danych osobowych, ich zmiany, jak i żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Wyślij

Jak dojechać?

Nurkowanie

Ośrodek wczasowy „Nad Borkiem” jest położony przy malowniczym jeziorze Borek. Jezioro to świetnie nadaje się do prowadzenia pierwszych nurkowań pokazujących piękno podwodnego świata. Oraz nocnych nurkowań w bujnych trzcinach.  Dla bardziej zaawansowanych i wymagających płetwonurków, będzie to idealna, całoroczna baza wypadowa do nurkowań na niemieckim Helenesee, oraz w Łagowie Lubuskim. Ośrodek oferuje pomieszczenie do złożenia i suszenia sprzętu nurkowego, oraz możliwość nabicia butli.

 

Helenesee jest oddalonym o 45km jeziorem, które powstało po zalaniu wielkiej kopalni odkrywkowej, oferującym ponad przeciętną widoczność, dochodzącą nawet do 15 metrów. Nad którego brzegiem są dwie bazy nurkowe, w pobliżu których zatopiono sporo rzeczy, by urozmaicić nurkom czas spędzony pod wodą.  Nurkowie rządni adrenaliny z pewnością będą chcieli obejrzeć wielkie ściany z węgla brunatnego powstałe podczas eksploatacji złoża, oraz zejść na głębokość 57metrów. Na Helenesee można też zanurzyć się w studni, która odprowadzała wody gruntowe z działającej niegdyś kopalni. W tym miejscu dno jeziora jest na głębokości ok.15 metrów, płynąc przy nim zobaczymy budowlę wznoszącą się ku górze do 12 metra. Wchodząc do studni można zejść poniżej poziomu dna na głębokość prawie 60 metrów. Jest to bardzo ryzykowne, lecz nie brakuje śmiałków którzy na własne oczy przekonali się co kryje studnia. Tych atrakcji nie zazna klient lokalnej bazy nurkowej nad Helenesee. Jeśli chciał byś zostać oprowadzony po ściankach i zrobić głębokie nurkowanie, lub obejrzeć studnię – zgłoś się do nas! .

W odległości ok. godziny jazdy samochodem od ośrodka, znajduje się Łagów Lubuski z dwoma pięknymi jeziorami. Na jednym z nich można zrobić głębsze nurkowanie zwiedzając przy okazji jedną z dwóch ścian (iłową lub węglową) powstałą podczas ostatniego zlodowacenia. Po drodze można zanurzyć się w czystym i bardzo bogatym w podwodną faunę i florę, jeziorze Kosobudz. W żadnym innym jeziorze nie zobaczysz takiej ilości szczupaków podczas jednego nurkowania. Niecałe dwie godziny jazdy samochodem znajdują się słynne niemieckie kamieniołomy Horka, Werto i Prelle.
 

Koszt wyjazdu na Helenesee z przewodnikiem i opieką instruktorską to 150zł za grupę 4 osobową.

Zapraszamy także na intro, czyli próbne nurkowanie podczas którego będziesz mógł osobiście się przekonać jakie to niesamowite uczucie oddychać pod wodą. Czas trwania ok. 20 minut, koszt 50zł osoba. Kwota ta jest w przyszłości odliczana od ceny kursu nurkowania robionego w naszej firmie.
Istnieje też możliwość przeprowadzenia intro na basenie lub nad innym jeziorem niż Borek, lecz wtedy trzeba doliczyć koszt dojazdu.

Podczas tygodniowego pobytu w ośrodku „Nad Borkiem” istnieje możliwość odbycia kursu nurkowania, kończącego się zdobyciem certyfikatu płetwonurka PADI OWD.  Lub podniesienia już posiadanych uprawnień PADI, do stopnia AOWD, DEEP DIVER, NITROX, EFR, RESCUE, WRECK itd.
Koszt podstawowego kursu PADI Open Water Diver  to 1000zł (brak dodatkowych kosztów).

Jeśli masz już uprawnienia płetwonurka i chcesz sam zanurkować w jednym z okolicznych jezior, ale brak Ci sprzętu – NIE MA PROBLEMU !!!

 

  • Wynajem kompletnego osprzętu płetwonurka z nabitą butlą – 80zł za dobę
  • Masz sprzęt i chcesz tylko nabić butlę? Powietrze – 1,50zł za litr.